Ar žinote, kad spausdinimui galite sutaupyti daugiau negu dvigubai nekeisdami spaudų skaičiaus? Biznio mašinų kompanijos (BMK) specialistai tikina, kad tai – ne migloti pažadai, o realūs faktai. Tą patį galėtų patvirtinti ir įmonė Vilniaus vandenys, prieš keletą mėnesių pradėjusi naudotis BMK spausdinimo valdymo paslauga.
Už spausdinimą – iki 50 tūkst. litų
Vilniaus vandenys – didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė, eksploatuojanti ne tik Vilniaus miesto, bet ir Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų vandentiekio bei nuotekų tinklus. Taip, kaip plačiai išsišakoję Vilniaus vandenų vandentiekio ir nuotekų tinklai, lygiai taip po Vilnių ir kitus miestus „išsimėtę“ šios įmonės biurai bei kitos darbo vietos. O jose kaip būtina darbo priemonė yra bent po vieną spausdintuvą. Visai neseniai Vilniaus vandenys turėjo net 150 spausdintuvų! Skaičius gana įspūdingas net ir tokiai nemažai bendrovei kaip Vilniaus vandenys.
Dauguma šių spausdintuvų rašaliniai, mat tokie pigesni. Pagrindini jų trūkumas – gana brangi eksploatacija. Vien eksploatacinėms medžiagoms per mėnesį Vilniaus vandenys išleisdavo apie 40 tūkst. litų (11,6 tūkst. eurų) per mėnesį. Kadangi daugelis spausdintuvų buvo nenauji, gana dažnai gesdavo, už jų remontą taip pat tekdavo pakloti gana solidžią sumą – apie 10 tūkst. litų (2,9 tūkst. eurų) per mėnesį.
Rūpesčius dėl spausdinimo perleido BMK
Spausdinimo išlaidoms vis augant, Vilniaus vandenys pasiryžo atnaujinti spausdinimo infrastruktūrą. Tradicinė išeitis būtų arba įsigyti visus naujus spausdintuvus, arba nurašyti tik prasčiausiai veikiančius, o kitus pasilikti. Pirmuoju atveju lauktų didžiulė investicija, o antruoju problema iš esmės nebūtų išspręsta ir po kelių mėnesių vėl reiktų atlikti spausdintuvų inventorizaciją ir vietoje „streikuojančios“ įrangos pirkti naują.
Vilniaus vandenys nusprendė išbandyti šiuo metu sparčiai populiarėjančią spausdinimo valdymo paslaugą, kurią teikia BMK. Tai reiškia, kad atsisakyta nuosavų spausdintuvų – dabar Vilniaus vandenyse stovi nauji lazeriniai BMK priklausantys spausdintuvai. Taip pat BMK perėmė ir visus rūpesčius dėl eksploatacinių medžiagų bei aparatų priežiūros.
Šio sprendimo rezultatas – 50 tūkst. litų sąskaita sumažėjo iki 20 tūkst. litų. „Tikėtina, kad ši suma dar kažkiek augs, nes kol kas paslauga naudojomės tik vasarą, tačiau akivaizdu, kad iki 50 tūkst. litų jau tikrai neužkopsime“, – sako Arūnas Cijūnaitis, Vilniaus vandenų IT vadovas.
Nors gerokai sumažėjusios spausdinimo išlaidos kalba už save, savo pasirinkimui pagrįsti p. Cijūnatis randa ir daugiau argumentų. „Atsisakę nuosavo spausdinimo valdymo ir perėję prie paslaugos pirmiausia sumažinome pirkimų skaičių. Vietoje to, kad organizuotume tris pirkimus – spausdintuvų, eksploatacinių medžiagų, remonto paslaugų – dabar išsiverčiame su vienu pirkimu. Taip sutaupome laiko, logistikos kaštų, o ir su vienu tiekėju dirbti paprasčiau nei su trimis. Antra, nebereikia patiems prižiūrėti spausdintuvų – iki šiol vien su spausdintuvais dirbdavo du darbuotojai. Trečias patrauklus dalykas – išgryninti kaštai. Anksčiau buvo nelengva susekti visų 150 spausdintuvų sąnaudas, o dabar gauname vieną aiškią sąskaitą“, – vardija Vilniaus vandenų IT vadovas.
Pirmiausia BMK specialistai atliko Vilniaus vandenų spausdinimo ūkio bei procesų analizę. Iš analizės išvadų paaiškėjo, kad galima gana ženkliai sumažinti spausdintuvų skaičių.
„Kaip rodo mūsų praktika, didelės organizacijos turi net iki 50 proc. perteklinės spausdinimo įrangos. O tai reiškia gana nemenkas išlaidas. Mes padedame klientui pamatyti, pro kokią skylę išteka jo pinigai, ir sustabdome nereikalingų išlaidų srautą“, – sako Andrius Jakimavičius, BMK spausdinimo valdymo projektų vadovas.
Pasak p. Cijūnaičio iš Vilniaus vandenų, sumažinus spausdintuvų skaičių ir senus neekonomiškus pakeitus naujais, žymiai sumažėjo elektros sąnaudos. „Kol kas sunku tiksliai įvardyti, kiek elektros sutaupome, bet, preliminariais skaičiavimais, suma gali viršyti net 10 tūkst. litų (2,9 tūkst. eurų) per metus“, – mano jis.