Notice: Undefined index: domain in /home/bmk/public_html/wp-content/themes/bmk/archive-service.php on line 33

Autentifikacija – saugus ir patikimas dokumentų spausdinimas


Moderni valdoma spausdinimo paslauga (MPS) verslui užtikrina efektyvesnę, racionaliai resursus naudojančią, tvarią bei inovatyvią spausdinimo infrastruktūros veiklą. Šį sprendimą diegianti BMK ne tik profesionaliai ir visapusiškai rūpinasi įrangos priežiūra bei aptarnavimu, bet ir savo klientas siūlo daugybę kitų teikiamos paslaugos privalumų. Vienas jų – spausdintuvų sujungimas į bendrą tinklą, kuris leidžia dokumentus darbuotojams spausdinti iš bet kurios vietos. Tai gali būti norimas įmonės padalinys kitame kabinete, aukšte ar mieste.

Naudojantis šiuo sprendimu, spauda išsiunčiama į bendrą serverį, iš kurio dokumentas patenka į pasirinktą spausdintuvą. Tačiau siekiant užtikrinti informacijos saugumą ir konfidencialumą, spausdinimo procesas įvyksta tik po autorizacijos. Ši apsaugos sistema naudojama tam, kad spausdintuvas atpažintų konkretų darbuotoją ir leistų būtent jam atsispausdinti norimą dokumentą.

5 apsaugos lygmenys: privalumai ir galimos rizikos

Diegiant autentifikavimo sprendimą, galimi 5 apsaugos lygmenys. Konkretus lygmuo parenkamas atsižvelgiant į kliento poreikius. Visos šios saugumo priemonės yra skirtingos, tačiau turi bendrą tikslą – saugoti jautrią ir konfidencialią verslo informaciją.

 1. Kortelė, kuri taip pat naudojama atrakinti pastato ar biuro duris

Privalumai:
 • Ją darbuotojas visada nešiojasi su savimi, todėl tai lengvas ir paprastas autorizacijos būdas;
 • Naudotis šia priemone taip pat labai patogu ir greita, kadangi kortelės yra įprasti kasdienio darbo įrankiai.
Galimos rizikos:
 • Darbuotojai gali pasinaudoti svetimomis kortelės. Taip pat jas sumaišyti ar pamesti. Taip galimas ne savo dokumentų spausdinimas, todėl reiktų įvertinti tokių atvejų tikimybę.
 1. PIN kodas

Privalumai:
 • Jį sudaro 5–8 skaitmenys, kuriuos lengva įsiminti, suvesti galima greitai ir spausdinti – iškart;
 • Nereikalingos jokios papildomos priemonės.
Galimos rizikos:
 • PIN kodą galima sumaišyti, o įvedus ne savo duomenis, pamatyti ir atsispausdinti kito darbuotojo dokumentus.
 1. Vartotojo vardas arba elektroninis paštas ir slaptažodis

Privalumai:
 • Lengvai įsimenama ir paprasta autorizacijos priemonė;
 • Nereikalingos jokios papildomos priemonės.
Galimos rizikos:
 • Spausdinimo procesas gali užtrukti, kadangi kaskart, spausdinant net ir vieną dokumentą, duomenų suvedimas reikalauja laiko. Taip tikėtinas darbo procesų efektyvumo mažėjimas.
 1. Piršto antspaudą naudojantis biometrinių duomenų skaitytuvas

Privalumai:
 • Pats saugiausias, greičiausias ir patikimiausias autorizacijos būdas. Darbuotojo atpažinimas vyksta ypač sparčiai, o galimų rizikų tikimybė visiškai minimali.
Atitinka BDAR reikalavimus:
 • Šio sprendimo kartais vengiama, nes atpažinimui naudojamas darbuotojo piršto antspaudas priskiriamas prie asmens duomenų. Tačiau jį sistema konvertuoja į skaitinę reikšmę, todėl kaskart, prilietus skaitytuvą, technologijos atpažįsta ne pirštą, o konkrečius skaičius. Dėl šios priežasties jokie asmeniniai duomenys nėra kaupiami.
Galimos rizikos:
 • Tai ypatingai saugus autorizacijos būdas, kurio galimos rizikos – labai minimalios;
 1. Išmanusis telefonas

Privalumai:
 • Jame įdiegta virtuali kortelė, kuri, pridėta prie skaitytuvo, leidžia iškart spausdinti dokumentus;
 • Spausdinimo procesai vyksta greitai, patogiai, patikimai ir saugiai;
Galimos rizikos:
 • Tai ypatingai saugus autorizacijos būdas, kurio galimos rizikos – labai minimalios;

Optimalūs sprendimai kiekvieno poreikiams ir galimybėms

Visi spausdinimo apskaitos paslaugos autentifikavimo sprendimai skiriasi saugumo užtikrinimo pajėgumais, techninėmis savybėmis bei kaina. Tačiau BMK kiekvieną jų siūlo iš pasaulyje pripažintų, kokybiškų ir patikimų gamintojų. Tai prekės ženklų „Elatec“, „Ysoft“, „Optimidoc“, „Papercut“ ir kt. Todėl, atsižvelgdami į individualius kliento poreikius bei galimybes, pritaikysime pačius optimaliausius sprendimus. Jie padės užtikrinti naudojamos informacijos saugumą bei konfidencialumą.

Cookie Settings