Skaitmeninės įtraukiojo ugdymo priemonės

Pristatome skaitmeninių išteklių rinkinį, skirtą mokymosi sunkumų ir raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymui. Visos priemonės paruoštos, remiantis Europos disleksijos draugijos viceprezidentės M. Bogdanowicz rekomendacijomis. Pagal jas sukurti edukaciniai žaidimai sėkmingai naudojami tokiose šalyse, kaip Norvegija, Lenkija, Slovakija, Čekija, Ispanija, Portugalija ir kt. Skaitmenines mokymosi priemones lokalizuoti Lietuvai padėjo logopedė ekspertė L. Grikainienė.

Kodėl verta rinktis skaitmenines įtraukiojo ugdymo priemones?

Skaitmeninės įtraukiojo ugdymo programos – tai neišsenkantis idėjų šaltinis, kuriuo gali naudotis ne tik ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, bet ir tėvai, norintys ugdyti vaikus namuose.

 

Skirta:
Pažintinių gebėjimų, motorikos lavinimui ir kalbos ugdymui vaikams nuo 2,5 metų.
Reikalavimai kompiuterinei technikai
MS Windows operacinė sistema
Mikrofonas (jei kompiuteris nešiojamas,  tinka ir kompiuteryje integruotas mikrofonas)

 

Rinkinį sudaro šie žaidimai:

PASIRUOŠIMAS MOKYKLAI

Edukacinė priemonė, skirta priešmokyklinio amžiaus vaikų gebėjimų ir pasiruošimo mokyklai įvertinimui.

 • Virš 380 interaktyvių bei virš 140 papildomų veiklų.
 • Leidžia numatyti skaitymo, rašymo ir matematikos mokymosi sunkumus.
 • Padeda įvertinti mokinio raidą pagrindinėse ugdymo srityse.
 • Gavęs tyrimo rezultatus, mokytojas gali tiksliau pritaikyti užduotis pagal individualius mokinio gebėjimus.
 • Yra galimybė užduotis atsispausdinti.

ŽODŽIŲ ŽAIDIMAI

Edukacinė priemonė, skirta vaikų kalbėjimo ir kalbos ugdymui.

 • Plėtoja aktyvųjį ir pasyvųjį vaikų žodyną.
 • Ugdo gramatiškai taisyklingą rišliąją kalbą.
 • Lavina loginį mąstymą.
 • Gali būti naudojama kalbėjimo ir kalbos sutrikimų profilaktikai.
 • Yra galimybė užduotis atsispausdinti.

LOGORITMIKA

Interaktyvių klausymo, kalbėjimo, muzikinių ir fizinių veiklų rinkinys.

 • Programą sudaro trys dalys (viso 60 skirtingų veiklų).
 • Galima naudoti individualiai ir grupėje.
 • Efektyvi programa dirbant su sklandaus kalbėjimo ar klausos sutrikimų turinčiais vaikais.
 • Lavinama stambioji motorika
 • Lavinami dažnio, ritmo, tembro, melodijos diversifikavimas
 • Vartojami muzikos terminai.
 • Gali būti naudojama kalbėjimo ir kalbos sutrikimų profilaktikai.
 • Yra galimybė užduotis atsispausdinti.

LOGOŽAIDIMAI

Edukacinė priemonė, skirta garsų tarimo tikslinimui, kirčiavimo mokymui, balso ir kalbos ritmo lavinimui.

 • Skatina vaikus tarti garsus ir žodžius, moko taisyklingo kvėpavimo, lavina kalbėjimo sklandumą ir ritmą, intonaciją.
 • Suteikia galimybę klausos sutrikimų turintiems vaikams „matyti“ savo balsą ekrane.
 • Padeda vaikams mokytis valdyti savo balso garsumą.

 

Eismopolis: pažangus ir vienintelis pasaulyje saugaus eismo miestas vaikams

Lietuvos kelių policijos duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį šalies keliuose žuvusių vaikų skaičius sumažėjo 90 proc., sužeistų vaikų – 14 proc. Nors statistika gerėja, tiek valstybės, tiek tėvų prioritetas yra išsaugoti kiekvieną gyvybę, todėl saugaus eismo edukacija yra ypatingai svarbi. Dėl šios priežasties Lietuvos moksleiviai nuo šių metų rugsėjo pradžios buvo pakviesti į virtualų saugaus eismo miestą Eismopolį. Tai smagi, interaktyvi ir vienintelė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje mokymosi svetainė, paremta unikalia naujove – pavojaus suvokimo testavimu.

 

Analogų pasaulyje neturintis projektas

„Buvo labai smagu dirbti su BMK – labiausiai patiko profesionalus požiūris į darbą, lankstumas bei iniciatyvumas. Į šį užsakymą nežiūrėta formaliai: visa prie jo prisidėjusi komanda tiesiog „užsikrėtė“ Eismopolio virusu“, – taip apie bendradarbiavimą su BMK kalba projekto užsakovo – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro – direktoriaus pavaduotoja Gitana Viganauskienė.

Kitoks požiūris į Eismopolį ir nebuvo įmanomas. Šis projektas kviečia Lietuvos moksleivius ir mokytojus ne nuobodžiai „kalti“ saugaus eismo taisykles, o keliauti po virtualų miestą, aplankant 24 stoteles. Mokymasis vyksta žaidžiant ir atliekant įvairias užduotis, tačiau, svarbiausia, Eismopolyje taikomas pavojaus suvokimo testavimas. Šis metodas dar niekada nebuvo pasitelktas mokinių edukacijai nei Lietuvoje, nei pasaulyje.

Šis metodas skirtas tikrinti gebėjimą suvokti artėjantį pavojų ir jau naudojamas ne vienoje pasaulio šalyje. Didžiojoje Britanijoje visi, norintys gauti vairuotojo pažymėjimą, privalo išlaikyti pavojaus suvokimo testą. Šalies transporto inžinerijos laboratorija atliko plačios apimties tyrimą ir nustatė vienareikšmišką šio metodo efektyvumą. Išsiaiškinta, kad daugiausia žalos Didžiosios Britanijos keliuose padaro pirmamečiai vairuotojai.

Tyrimas parodė – išlaikiusieji vairavimo egzaminą su pavojaus suvokimo testu, pirmaisiais metais kelyje padarė 5 proc. mažiau avarijų, kuriuose žuvo ar buvo sunkiai sužaloti žmonės. Didžiojoje Britanijoje paskaičiuota, kad viena gyvybė specialiosioms šalies tarnybos kainuoja apie pusę milijono eurų. Akivaizdu, 5 proc. avaringumo sumažėjimas yra itin reikšmingas ir svarbus skaičius. Todėl, BMK projektų vadovo Mindaugo Valinevičiaus teigimu, prie vienerius metus kurto Eismopolio prisidėjo ne tik Lietuvos profesionalai: mokslininkai, pedagogai, psichologai, programuotojų bei kūrybininkų komanda, bet ir Didžiosios Britanijos specialistai.

Pirmoji Eismopolio dizaino versija atsidūrė šiukšliadėžėje

Vykdant projektą, į Didžiąją Britaniją būdavo siunčiami pavojaus suvokimo situacijų scenarijai iš realių Lietuvos vietų, o britai, remdamiesi virtualiais žemėlapiais, sukurdavo 3D animaciją. Tai 0,5–1 minutės trukmės trumpi vaizdo siužetai, reikalaujantys dėmesio, kritinio momento pastebėjimo, eismo dalyvių reakcijos, kai tenka stabdyti, sukti vairą, atlikti kitus veiksmus. Žiūrovas, vos pastebėjęs kylantį pavojų, turi sureaguoti spausdamas pelę ar ekraną. Kadangi Eismopolis yra žaidimas, dalyviai gauna taškų – kuo greičiau įvykdomos užduotys, tuo jų daugiau.

„24 Eismopolio pavojaus suvokimo testo siužetai sukurti pagal tikras Lietuvos vietoves – Vilniaus, Druskininkų, kitų miestų lokacijas. 3D animacija galima lengvai sumodeliuoti bet kokią situaciją – naktį, lietų, sniegą, traktoriaus išvežamą molį ant kelio. Didžiausias iššūkis tik buvo sukurti žmones. Tačiau scenarijus rašėme su didžiausiu malonumu, laukėme, kada pamatysime vaizdo siužetus, o norimas korekcijas britų partneriai atliko itin greitai“, – prisimena projektui vadovavęs M. Valinevičius.

Eismopolis skirtas pedagogams ir 8–14 metų vaikams. Pastarieji, pasak BMK projekto vadovo, ne tik mokymosi priemonėms, bet ir jų pateikimui bei vartotojų patogumui ypač reikli auditorija, todėl svetainė kurta itin atsakingai.

„Eismopolis yra ypatingas. Iš pirmo žvilgsnio, jis atrodo labai paprastas ir nesudėtingas. Ir tai yra pirmoji išskirtinė savybė, kuriai skyrėme ypač daug dėmesio. Siekėme padaryti tokią paprastą naudoti ir draugišką sistemą, kad ją gebėtų valdyti vos skaityti išmokęs vaikas. Todėl sukūrę pirmą temą, iškart pakvietėme Eismopolį išbandyti būrelį vaikų – tikruosius šios svetainės vartotojus. Dirbome su jais individualiai, stebėjome, kaip sekasi atlikti iš anksto paruoštas užduotis, atsakinėti į klausimus. Rezultatai šokiravo”, – atvirauja M. Valinevičius.

Anot BMK projektų vadovo, bandytoji Eismopolio versija vaikams buvo per sudėtinga, todėl, atsižvelgiant į vartotojų galimybes tam tikruose raidos etapuose, nuspręsta pirmąjį dizaino variantą mesti į šiukšlių dėžę ir daryti kitą. Taip gimė naujoji versija: su paprasta ir aiškia struktūra, lengvu registracijos procesu, žaidimo elementais, smagiomis iliustracijomis.

Eismopolis kurs šalies saugaus eismo mokymo politiką

Per pirmąjį Eismopolio naudojimo mėnesį prie svetainės prisijungė daugiau nei 3 tūkstančiai unikalių vartotojų, kurie „aplankė“ skirtingas stoteles (temas) virš 30 tūkst. kartų. Ir nenuostabu – žaidimo taškai, motyvacinės kortelės, galimybė užsidirbti naują vaikštuką, keisti profilio nuotraukas, lyginti save su kitais žaidėjais vilioja vaikus patirti kitokį – inovatyvų bei pažangų saugaus eismo mokymosi būdą.

„Šiuo projektu norime ugdyti ne tik vaikų sąmoningumą, suvokimą, kas yra eismas, jo dalyviai, koks turėtų būti saugus elgesys, kokios didžiausios rizikos. Eismopolis skirtas ir suaugusiųjų edukacijai. Kurdami šį projektą, išsikėlėme tikslą, kad vaikai saugaus eismo galėtų pamokyti ir tėvus: pavojaus suvokimo situacijos yra labai gyvenimiškos, pavyzdžiui, viena jų skirta parodyti, kaip teisingai išlipti iš automobilio prie mokyklos. Pažaidę, mažieji ne tik patys mokės išvengti pavojaus, bet ir perspės suaugusius“, – pastebi M. Valinevičius.

Todėl, apibendrindamas projektą, jo vadovas teigia, kad tai šiuolaikiška, moderni bei vartotojams patraukli mokymo priemonė. Anot M. Valinevičius, Eismopolyje galima ir žaisti, ir sužinoti įdomių faktų: jis naudingas vaikams, jų tėvams bei pedagogams, kuriems dabar daug lengviau sudominti moksleivius saugaus eismo kelyje tema.

Be to, BMK, kartu su partneriais, ne tik įgyvendino kūrybinius bei programinius sprendimus, tačiau ir pritaikė Eismopolį duomenų stebėsenai. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras dabar turi galimybę patogiai sekti ir analizuoti svetainės naudojimo duomenis bei,  atsižvelgdamas į statistiką, formuoti tikslesnę saugaus eismo mokymo politikos strategiją.

EPSON EB-X11

AKCIJA! 519,00 Eur   449,00 Eur

Projektorius EPSON EB-X11 – 2600ANSI, XGA, 3000:1, USB.

Reali raiška: 1024 x 768 (XGA) pikselių
Matricos LCD tipas: LCD 3 x 0,55 colių
Taškų kiekis: 786,432 pikselių
Rodomų spalvų skaičius: 16,7 mln
Realus vaizdo kraštinių santykis: 4:3
Pridėtas objektyvas:       Taip
Objektyvo židinio nuotolis:        16,9-20,28 mm
Diafragma:         1,58-1,72
Padidinimo koeficientas (optinis):           1,2 : 1
Automatinis ryškumo nustatymas (autofocus):    Ne
Trapecinių iškraipymų korekcija (Keystone):    ± 30 (horizontaliai) laipsnių
Skaitmeninis Keyston koregavimas:       Taip
Šviesos šaltinis:  Gyvsidabrio lempa (standartinė)
Lempos galia:  200 Wat
Lempos gyvybingumas (normalus režimas): 4000 val.
Lempos gyvybingumas (tylus režimas):   5000 val.
Ryškumas (normalus režimas):   2600 ANSI lumen
Ryškumas (tylus režimas):       2080 ANSI lumen
Kontrastas (normalus režimas):   3000:1
Triukšmo lygis (normalus režimas):       37 dB
Triukšmo lygis (tylus režimas):  29 dB
Projekcijos atstumas:   0,9-9 m
Vaizdo dydis:     30-300 colių
Garsiakalbiai:  Taip
Įmontuotų garsiakalbių skaičius: 1 vnt.
Garsiakalbio galia:       2 Wat
Bevielė tinklo plokštė:    Ne
Integruota tinklo plokštė:           Ne
Atminties kortelių skaitytuvas:   Ne
Jungtys (įvestis): 1 x RCA Video
Jungtys (išvestis):      1 x stereo mini-jack
Valdymo pultas rinkinyje:        Taip
Lazerinis rodiklis (pultelyje):      Ne
Valdymo pultas su pelės funkcija (PC control):     Ne
Krepšys rinkinyje:          Ne

Projektoriaus matmenys:
Plotis – 295 mm
Aukštis – 77 mm
Gylis – 228 mm
Neto svoris – 2.3 kg

OPTOMA X341+

AKCIJA! 399,00 Eur   299,00 Eur

Projektorius Optoma X341+ – WXGA, 3600 liumenų.

Pagrindiniai projektoriaus parametrai:
1280×800 WXGA;
3600 liumenų;
22,000:1 Kontrastas;
10,000 val. lempos veikimas (normaliu rėžimu);
HDMI.

OPTOMA X305ST

AKCIJA! 679,00 Eur   579,00 Eur

Trumpo židinio nuotolio projektorius su papildomai galima Wireless vaizdo perdavimo galimybe. 

Technologija: DLP 0.55″ XGA DC3 DMD;
Video suderinamumas: PAL, SECAM, NTSC, HD 720p/1080i;
Grafinė raiška: XGA (1024 x 768), max. UXGA (1600×1200);
Tinkamas 3D rodymui;
Video formatas: 4:3, 16:9 Compatible;
Šviesos srautas: 3000 ANSI Liumenų;
Kontrastas: 18000:1;
Matmenys: W288xD220xH86;
Svoris: 2,55 kg;
Vert. trapecinių iškraipymų korekcija ± 40° Vertical;
Projektavimo atstumas: 0,5m-2,5m;
Projektuojamos įstrižainės dydis: 1,0m-5,0m;
Triukšmo lygis: 29dB;
2W vidinis garso stiprintuvas su garsiakalbiu;
Jungtys: HDMI (1.4a 3D support), 2 x VGA (RGB/YPbPr/Wireless), S-Video, Composite, Audio In 3.5mm, Audio Out 3.5mm, VGA Out, RS232, USB (Remote Mouse).

 

 

OPTOMA W307UST

AKCIJA! 1299,00 Eur   879,00 Eur

Ultra plataus kampo projektorius Optoma W307UST.

3,500 Lumens
15,000:1 (full on/off)
16:10 (WXGA)
23 cm x 36 cm x 37 cm (HxWxD)
7.5 kg
720p, 1080i, 1080p/60, 1080p/24, 576i, 576p, 480p, 480i
MAX 1920×1080
Full HD 3D
3,000 hours  / 4,000 hours (eco)
280 Watts
2 cm DLP (1)

Throw Distance:0.5 m – 0.8 m
Image Size:153 cm – 255 cm
Throw Ratio:0.35:1 (D:W)

Connection Panel: Audio In (RCA),  Audio In (RCA),  S-Video, VGA In (Dsub-15pin),  Composite (RCA),  VGA In (Dsub-15pin),  Audio Out (Mini Jack),  Network (RJ-45),  USB, RS232 (DB-9pin),  HDMI 1.4a,  Audio In (Mini Jack),  Audio In (Mini Jack),  VGA Out (Dsub-15pin)

Projektoriaus pristatymas 1-2 d.d.

Casio XJ-M240-EJ

AKCIJA! 1099,00 Eur 749,00 Eur

CASIO XJ-M141-EJ

AKCIJA! 929,00 Eur   599,00 Eur

Projektorius CASIO XJ-M141-EJ

Ryškumas (liumenai): 2500 liumenų
Raiška:  XGA, 1024×768
Vaizdo kraštinių santykis 4:3
Projekcijos sistema:Laser and LED hybrid technology
Šviesos šaltinis: Ecolevel 1–5/120–60 Watt
Šviesos šaltinio resursas: 20 000 val.
Vaizdo korekcija (keystone): Rankinis/automatinis vertikalus: ± 30 °
Integruotas garsiakalbis : 5W
Triukšmo lygisNormal: 33 dB (A) – Economy: 28 dB (A)
Įvestys: HDMI, VGA, S-Video, RCA, Stereo mini jack in and out,
Komplektacija: Projektorius, maitinimo kabelis, VGA kabelis, nuotolinio valdymo pultelis su baterijomis, vartotojo vadovas
Maitinimas: AC 100 V – 240 V, 50 Hz – 60 Hz
Elektros sąnaudos: 165 Watt, 135 Watt (economy), 0,23 Watt (standby)
Svoris: 3,9 kg.
Matmenys (Plotis x Gylis x Aukštis): 311‎ x 244 x 84 mm

 

Patesnė informacija: https://www.casio-projectors.eu/euro/products/standard/xj-m141/

 

Casio XJ-M140

 AKCIJA! 994,00 Eur 795,00 Eur

Raiška: XGA (1024 x 768);
Kontrastas: 1800:1;
Ryškumas: 2500 ANSI lumenų.

CASIO XJ-M251

AKCIJA! 1199,00 Eur 929,00 Eur

Technologija: lusto 0,65″ DLP® (WXGA)
Sprendimas: 1,280 x 800 pikselių (WXGA)
Apšvietimo technologija
Tipas: Lazeriniai ir LED hibridinė technologija
Tarnavimo laikas: iki 20 000 valandų
Pažangios šviesumo valdymas: Eco lygiu 1-5/120-60
Kontrastas: 1,800:1
Spalvų Gylis: 16.77 mln.
Projekcijos lęšis
Technologijos: 2 x optinis priartinimas, be variklio
Projekcijos santykis (žiūrėjimo atstumas: plotis): 1.15-2.30:1
Poslinkis: 33 %
Min. atstumas: 0,85 m
Dėmesio: be variklio

Projekcijos ekrano dydis: 18″ (0,46 m) iki 300″ (7,62 m)
Projekcijos intervalas: 60″ (1,52 m)
Žiūrėjimo atstumas 60″ ekranas: 1,4 m iki 2,8 m
Žiūrėjimo atstumas 100″ ekranas: 2.4 m iki 4,8 m
Trapecijos korekcija
Vertikaliai (automatinis/rankinis): + 30° / 30 °

Kompiuteris: 1 x 15 kontaktų D-sub (VGA)
Skaitmeninis įėjimas: 1 x HDMI uosto
Vaizdo/garso: Sudėtiniai: 1 x 3.5 mm mini kištukas garso įvestis ir išvestis
Komponentiniai vaizdo: papildomu adapteriu per mini RGB 15-kontaktų D-pa
Išplėstas funkcijų
Kitas: Tiesioginis maitinimo įj., tiesioginis maitinimo išjungimo, galinės projekcijos, užšaldyti, tuščią ekraną, lubų montavimas
Garso ir valdymo sistemos
Garso sistema: 1 W monofoninio garsiakalbis
Kontroliuoti sąnaudas: RS-232 (mini 9 PIN kodą D-pietus)
Suderinamas kontrolės sistemos: Crestron, AMX, Extron, SP kontrolė
Darbinis triukšmas:35 dB (numatytasis režimas) / 29 dB (saugus režimas)
EnergVeikliosios medžiagos: 165 W (išj.) / 120 W (Eco ant, 1 lygis)

Išmatavimai (W x H x D): 297 x 43 x 210 mm
Svoris: 2.3 kg
Korpusas/spalva: balta
Darbinė temperatūra: 5 – 35° C

Platesnė informacija: https://www.casio-projectors.eu/euro/products/standard/xj-m251/