Door Tablet

Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras

„Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių.“

„Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis

Pastarasiais metais sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin aktualūs. Nekilnojamojo turto vystytojai bei įstaigų savininkai vis daugiau dėmesio skiria ne tik išskirtiniam ir ergonomiškam interjerui, bet ir technologiniams įrankiams, padedantiems užtikrinti efektyvų ir modernų biuro valdymą.

Vienas tokių verslo centrų – „Vastint Lithuania“ bendrovės vystytas ir 2021 m. pabaigoje duris nuomininkams pravėręs Laisvės pr. 10 esantis „Business Garden Vilnius“. Jame įdiegti pažangiausi vaizdo ir garso sprendimai, valdomi išskirtinai internetinio ryšio (IP) tinklais. Kol kas tai tik trečias verslo centras Lietuvoje, kurio infrastruktūra valdoma IP tinklo sprendimų pagrindu ir pirmas, kuomet toks sprendimas kurtas ne pagal vienos konkrečios įmonės  poreikius, o įvertinus galimą nuomininkų įvairovę. Projekto įgyvendinimu rūpinosi „Atea“ IT specialistų komanda drauge su kolegomis iš „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK), kurie buvo atsakingi už vaizdo ir garso sprendimų apjungimą.

Prioritetas – visapusiškai integruota ir apsaugota sistema

Sparti technologinė pažanga kol kas nežymiai atsispindi biurų rinkoje. Šiame segmente vis dar dominuoja standartiniai sprendimai, kurių technologiniai įrankiai nebepavaldūs ilgalaikėje perspektyvoje. Kaip pažymi „Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis, įrengiant biurus būtent pradiniame etape per mažai galvojama apie technologijų integraciją ir jų panaudojimo galimybes ateityje. Tad absoliuti dauguma verslų patalpose turi du sprendimus: įvestą interneto tinklą bei atskirai atvestus ir sujungtus vaizdo bei garso įrangos tinklus. Tokiu atveju kiekviena erdvė yra apribota tiek dėl įdiegtų jungčių, tiek dėl sistemų ar įrangos suderinamumo.

Integruota, apsaugota nuo išorinių grėsmių ir pagal individualius verslo centro poreikius pritaikyta sistema, buvo viena užduočių statant naują biurų kompleksą. „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis akcentuoja, jog pasaulinės tendencijos biuro nuomos rinkoje jau porą metų krypsta būtent vieninga technologijų valdymo kryptimi. „Business Garden Vilnius“ projektas yra išskirtinis dėl savo masto, nes apima net 6,2 ha teritoriją, kurioje 42 tūkst. kv. m skirta biurams ir prekybai skirtoms patalpoms. „Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių“, – teigia K.Vedeckis.

„Atea“ komandos tikslas šiame projekte buvo sukurti pagrindinį interneto tinklo įvadą bei sujungti serverius, kad nuo jų galėtų būti prijungti vaizdo ir garso sprendimai, užtikrinantys patikimą bevielio ryšio sprendimą viešose vidaus ir lauko erdvėse. Pastatų komplekso viešose erdvėse buvo sudiegta „Aruba“ gamintojo bevielio ryšio įranga, palaikanti naujausią WiFi 6 standartą, prognozuojant, jog ateityje visi įrenginiai veiks būtent jo pagrindu. Jis padeda užtikrinti ženkliai greitesnį ir saugesnį vidinį bevielį ryšį. Apsaugai nuo išorinių grėsmių buvo pasirinktas pasaulyje gerai žinomas saugumo sprendimų gamintojas – „Fortinet“.

Wifi sprendimai pritaikyti ne tik vidaus, bet ir lauko erdvėms

Atsižvelgiant į verslo centro teritorijos dydį, vystytojui buvo itin svarbu užtikrinti internetinio ryšio sprendimus ir vidiniame kiemelyje, tad buvo nutarta wifi prieigos stoteles įrengti ir jame. „Atea“ atstovas P. Kirdeikis pažymi, jog tai vis dar yra retenybė Lietuvos rinkoje, nes dauguma apsiriboja tinklu pastatų viduje. „Išanalizavus aplinkos bevielio tinklo padengiamumą buvo įrengta 13 prieigos taškų. Užduoties įgyvendinimui ieškojome ne tik technologinių sprendimų, bet ir kaip juos priderinti prie bendros pastato aplinkos. Lauko WiFi stotelės yra gana didelės, išsiskiriančios baltos spalvos, tad reikėjo derintis prie parko takelių, apšvietimo stulpų, sporto aikštyno ir žalios erdvės išdėstymo bei pasirūpinti jų dažymu specialiais dažais. Sudiegus stoteles, jos irgi buvo integruotos į bendrą garso sistemą, tad nuo šiol klientas gali valdyti, kokį muzikinį foną ar informaciją transliuoti išorėje. Tai puikiai pasiteisinantis sprendimas organizuojant didesnio masto verslo centro renginius ar kitus įvykius“.

Technologija užtikrina neribotą lankstumą

Integruota ir IP tinklo pagrindu sudiegta vaizdo ir garso sistema yra ne tik patogesnė valdymo atžvilgiu, bet ir kur kas perspektyvesnis bei kaštus taupantis sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje. „Iki šiol vyraujantys sprendimai, kai prie tinklo jungiami atskiri vaizdo ir garso įvadai, nulemia, jog sistemas yra labai sunku išplėsti situacijai keičiantis. Biurai ir komandos auga, o laikui bėgant dažnos įmonės poreikiai kinta. Tad jeigu iš anksto nėra apgalvota papildomų jungčių, viską tenka perdaryti arba apskritai diegti iš naujo. IP tinklu kuriama sistema turi dideles išplėtimo galimybes net jei iš karto nenumatėte, kad tam tikrame kabinete visgi turėjo būti ekranas ar garso kolonėlė. Tas pats ir su pastatais. Net ir „Vastint Lithuania“ atveju mes turėjome du atskirus pastatus, lauko erdvę, todėl integruotos sistemos naudojimas leidžia šias erdves apjungti arba sistemą dar labiau išplėsti ateityje“, – privalumus pabrėžia Rolandas Šikšnian, BMK projektų vadovas.

Šiuo atveju itin svarbios ir sistemos plačios panaudojimo galimybės. Galima ne tik neribotai sistemą plėsti, bet ir ją pasiimti kartu, jei visgi tenka keisti biuro erdves. Tai tarsi kompiuterio transportavimas su savimi, kai nebereikia galvoti apie senus išvedžiotus laidus. Tokios sistemos perkėlimas atitinkamai padės gerokai lengviau įsikurti naujoje erdvėje, nes įmonės jau turės jai pritaikytą sprendimą.

Efektyvesnis administravimas nuotoliniu būdu

Sistemos modernizavimas ir perkėlimas į IP tinklą leidžia sutaupyti laiko ir biuro administravimo kaštus. Konkrečių erdvių vaizdo ir garso sprendimai bei bet kokie iškylantys nesklandumai gali būti sprendžiami nuotoliniu būdu. „Tai reiškia, kad išvengiame klasikinių situacijų, kada telefonu bandome paaiškinti, kur ir ką serveryje reikia atlikti. Specialistai gali nedelsiant prisijungti prie sistemos centrinio valdymo punkto ir identifikuoti, kur įvyko gedimas bei situaciją ištaisyti“, –  kur kas lengvesnio administravimo niuansus atskleidžia R. Šikšnian.

„Business Garden Vilnius“ verslo centre kiekvienai erdvei buvo paliktas atskiras valdiklis, tačiau taip pat yra ir visos sistemos pagrindinis modulis, valdomas planšetės pagalba. Tad atitinkamai gerokai sumažėja poreikis papildomų sričių specialistams. Užtenka vieno asmens, kuris gali paprastai koordinuoti visų erdvių garso ir vaizdo sprendimus keliais paspaudimais.

Internetio ryšio tinklas taps rinkos standartu

Jau kelerius metus stebėdami kintančias tendencijas, BMK specialistai prognozuoja, jog IP tinklu valdomi garso ir vaizdo sprendimai taps rinkos standartu. Sprendimų patogumas ir gerokai sumažėję diegimo kaštai paskatins keistis net ir didžiausius skeptikus. „Prieš 5-6 m. dauguma garso įrangos gamintojų pradėjo planuoti pereiti į interneto tinklu valdomus sprendimus. Tuomet buvo išleista „Dante“ garso sistema itin prigijusi renginių sferoje. Atitinkamai vaizdo sprendimai pradėjo judėti ta pačia linkme. Ir jei dar prieš 3 metus diegimo kaštai atrodė gana dideli, šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Tad didieji biurų valdytojai turėtų gerai pasvarstyti ar verta likti prie tipinių analoginių rinkos sistemų, kuriose apsistatoma dėžutėmis ir krūva kabelių, bet neturima mobilumo ir praplečiamumo ateityje. Pasirinkus IP tinklą, įmonės turi galimybę susikurti individualizuotą sistemą, kas dažniausiai ir atperka pradines investicijas“, – teigia BMK projektų vadovas.

Integruotos ir IP tinklu valdomos sistemos privalumus jau spėjo įvertinti ir „Vastint Lithuania“. Kaip pažymi įmonės vadovas K. Vedeckis, „tai praplėtė mūsų požiūrį į garso ir vaizdo sprendimų aktualumą verslo erdvėse. Praktiškai išbandę ir įsitikinę, kaip tai palengvina komandos darbą bei suteikia platesnes galimybes nuomininkams, matome perspektyvą atitinkamus sprendimus rinktis ir kituose vystomuose objektuose“.

Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras

„Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių.“

„Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis

Pastarasiais metais sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin aktualūs. Nekilnojamojo turto vystytojai bei įstaigų savininkai vis daugiau dėmesio skiria ne tik išskirtiniam ir ergonomiškam interjerui, bet ir technologiniams įrankiams, padedantiems užtikrinti efektyvų ir modernų biuro valdymą.

Vienas tokių verslo centrų – „Vastint Lithuania“ bendrovės vystytas ir 2021 m. pabaigoje duris nuomininkams pravėręs Laisvės pr. 10 esantis „Business Garden Vilnius“. Jame įdiegti pažangiausi vaizdo ir garso sprendimai, valdomi išskirtinai internetinio ryšio (IP) tinklais. Kol kas tai tik trečias verslo centras Lietuvoje, kurio infrastruktūra valdoma IP tinklo sprendimų pagrindu ir pirmas, kuomet toks sprendimas kurtas ne pagal vienos konkrečios įmonės  poreikius, o įvertinus galimą nuomininkų įvairovę. Projekto įgyvendinimu rūpinosi „Atea“ IT specialistų komanda drauge su kolegomis iš „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK), kurie buvo atsakingi už vaizdo ir garso sprendimų apjungimą.

Prioritetas – visapusiškai integruota ir apsaugota sistema

Sparti technologinė pažanga kol kas nežymiai atsispindi biurų rinkoje. Šiame segmente vis dar dominuoja standartiniai sprendimai, kurių technologiniai įrankiai nebepavaldūs ilgalaikėje perspektyvoje. Kaip pažymi „Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis, įrengiant biurus būtent pradiniame etape per mažai galvojama apie technologijų integraciją ir jų panaudojimo galimybes ateityje. Tad absoliuti dauguma verslų patalpose turi du sprendimus: įvestą interneto tinklą bei atskirai atvestus ir sujungtus vaizdo bei garso įrangos tinklus. Tokiu atveju kiekviena erdvė yra apribota tiek dėl įdiegtų jungčių, tiek dėl sistemų ar įrangos suderinamumo.

Integruota, apsaugota nuo išorinių grėsmių ir pagal individualius verslo centro poreikius pritaikyta sistema, buvo viena užduočių statant naują biurų kompleksą. „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis akcentuoja, jog pasaulinės tendencijos biuro nuomos rinkoje jau porą metų krypsta būtent vieninga technologijų valdymo kryptimi. „Business Garden Vilnius“ projektas yra išskirtinis dėl savo masto, nes apima net 6,2 ha teritoriją, kurioje 42 tūkst. kv. m skirta biurams ir prekybai skirtoms patalpoms. „Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių“, – teigia K.Vedeckis.

„Atea“ komandos tikslas šiame projekte buvo sukurti pagrindinį interneto tinklo įvadą bei sujungti serverius, kad nuo jų galėtų būti prijungti vaizdo ir garso sprendimai, užtikrinantys patikimą bevielio ryšio sprendimą viešose vidaus ir lauko erdvėse. Pastatų komplekso viešose erdvėse buvo sudiegta „Aruba“ gamintojo bevielio ryšio įranga, palaikanti naujausią WiFi 6 standartą, prognozuojant, jog ateityje visi įrenginiai veiks būtent jo pagrindu. Jis padeda užtikrinti ženkliai greitesnį ir saugesnį vidinį bevielį ryšį. Apsaugai nuo išorinių grėsmių buvo pasirinktas pasaulyje gerai žinomas saugumo sprendimų gamintojas – „Fortinet“.

Wifi sprendimai pritaikyti ne tik vidaus, bet ir lauko erdvėms

Atsižvelgiant į verslo centro teritorijos dydį, vystytojui buvo itin svarbu užtikrinti internetinio ryšio sprendimus ir vidiniame kiemelyje, tad buvo nutarta wifi prieigos stoteles įrengti ir jame. „Atea“ atstovas P. Kirdeikis pažymi, jog tai vis dar yra retenybė Lietuvos rinkoje, nes dauguma apsiriboja tinklu pastatų viduje. „Išanalizavus aplinkos bevielio tinklo padengiamumą buvo įrengta 13 prieigos taškų. Užduoties įgyvendinimui ieškojome ne tik technologinių sprendimų, bet ir kaip juos priderinti prie bendros pastato aplinkos. Lauko WiFi stotelės yra gana didelės, išsiskiriančios baltos spalvos, tad reikėjo derintis prie parko takelių, apšvietimo stulpų, sporto aikštyno ir žalios erdvės išdėstymo bei pasirūpinti jų dažymu specialiais dažais. Sudiegus stoteles, jos irgi buvo integruotos į bendrą garso sistemą, tad nuo šiol klientas gali valdyti, kokį muzikinį foną ar informaciją transliuoti išorėje. Tai puikiai pasiteisinantis sprendimas organizuojant didesnio masto verslo centro renginius ar kitus įvykius“.

Technologija užtikrina neribotą lankstumą

Integruota ir IP tinklo pagrindu sudiegta vaizdo ir garso sistema yra ne tik patogesnė valdymo atžvilgiu, bet ir kur kas perspektyvesnis bei kaštus taupantis sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje. „Iki šiol vyraujantys sprendimai, kai prie tinklo jungiami atskiri vaizdo ir garso įvadai, nulemia, jog sistemas yra labai sunku išplėsti situacijai keičiantis. Biurai ir komandos auga, o laikui bėgant dažnos įmonės poreikiai kinta. Tad jeigu iš anksto nėra apgalvota papildomų jungčių, viską tenka perdaryti arba apskritai diegti iš naujo. IP tinklu kuriama sistema turi dideles išplėtimo galimybes net jei iš karto nenumatėte, kad tam tikrame kabinete visgi turėjo būti ekranas ar garso kolonėlė. Tas pats ir su pastatais. Net ir „Vastint Lithuania“ atveju mes turėjome du atskirus pastatus, lauko erdvę, todėl integruotos sistemos naudojimas leidžia šias erdves apjungti arba sistemą dar labiau išplėsti ateityje“, – privalumus pabrėžia Rolandas Šikšnian, BMK projektų vadovas.

Šiuo atveju itin svarbios ir sistemos plačios panaudojimo galimybės. Galima ne tik neribotai sistemą plėsti, bet ir ją pasiimti kartu, jei visgi tenka keisti biuro erdves. Tai tarsi kompiuterio transportavimas su savimi, kai nebereikia galvoti apie senus išvedžiotus laidus. Tokios sistemos perkėlimas atitinkamai padės gerokai lengviau įsikurti naujoje erdvėje, nes įmonės jau turės jai pritaikytą sprendimą.

Efektyvesnis administravimas nuotoliniu būdu

Sistemos modernizavimas ir perkėlimas į IP tinklą leidžia sutaupyti laiko ir biuro administravimo kaštus. Konkrečių erdvių vaizdo ir garso sprendimai bei bet kokie iškylantys nesklandumai gali būti sprendžiami nuotoliniu būdu. „Tai reiškia, kad išvengiame klasikinių situacijų, kada telefonu bandome paaiškinti, kur ir ką serveryje reikia atlikti. Specialistai gali nedelsiant prisijungti prie sistemos centrinio valdymo punkto ir identifikuoti, kur įvyko gedimas bei situaciją ištaisyti“, –  kur kas lengvesnio administravimo niuansus atskleidžia R. Šikšnian.

„Business Garden Vilnius“ verslo centre kiekvienai erdvei buvo paliktas atskiras valdiklis, tačiau taip pat yra ir visos sistemos pagrindinis modulis, valdomas planšetės pagalba. Tad atitinkamai gerokai sumažėja poreikis papildomų sričių specialistams. Užtenka vieno asmens, kuris gali paprastai koordinuoti visų erdvių garso ir vaizdo sprendimus keliais paspaudimais.

Internetio ryšio tinklas taps rinkos standartu

Jau kelerius metus stebėdami kintančias tendencijas, BMK specialistai prognozuoja, jog IP tinklu valdomi garso ir vaizdo sprendimai taps rinkos standartu. Sprendimų patogumas ir gerokai sumažėję diegimo kaštai paskatins keistis net ir didžiausius skeptikus. „Prieš 5-6 m. dauguma garso įrangos gamintojų pradėjo planuoti pereiti į interneto tinklu valdomus sprendimus. Tuomet buvo išleista „Dante“ garso sistema itin prigijusi renginių sferoje. Atitinkamai vaizdo sprendimai pradėjo judėti ta pačia linkme. Ir jei dar prieš 3 metus diegimo kaštai atrodė gana dideli, šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Tad didieji biurų valdytojai turėtų gerai pasvarstyti ar verta likti prie tipinių analoginių rinkos sistemų, kuriose apsistatoma dėžutėmis ir krūva kabelių, bet neturima mobilumo ir praplečiamumo ateityje. Pasirinkus IP tinklą, įmonės turi galimybę susikurti individualizuotą sistemą, kas dažniausiai ir atperka pradines investicijas“, – teigia BMK projektų vadovas.

Integruotos ir IP tinklu valdomos sistemos privalumus jau spėjo įvertinti ir „Vastint Lithuania“. Kaip pažymi įmonės vadovas K. Vedeckis, „tai praplėtė mūsų požiūrį į garso ir vaizdo sprendimų aktualumą verslo erdvėse. Praktiškai išbandę ir įsitikinę, kaip tai palengvina komandos darbą bei suteikia platesnes galimybes nuomininkams, matome perspektyvą atitinkamus sprendimus rinktis ir kituose vystomuose objektuose“.

Prie didžiausios Pramogų kompanijos Baltijos šalyse „Apollo Group“ priklausančio centro pramogų erdvės atidarymo prisidėjo ir BMK komanda.

Didžiausiai pramogų kompanijai Baltijos šalyse „Apollo Group“ priklausantis centras „Action!byApollo“ yra išskirtinis ne tik gausia pramogų pasiūla, bet ir novatoriškais garso, vaizdo bei lankytojų patirties gerinimo technologiniais sprendimais. Prie šių inovacijų įgyvendinimo Lietuvoje ženkliai prisidėjo „Biznio mašinų kompanijos“ specialistai.

Kas atlikta?

Efektyvūs technologiniai sprendimai ir didžiausias sporto baro ekranas Lietuvoje

„Sport arenoje” įdiegtas didžiausias sporto baro ekranas Lietuvoje. Tai išskirtinė garso ir vaizdo sistema, kurioje yra galingas vaizdo projektorius, 7.1 erdvinė garso sistema, kuri dažniausiai naudojama realumo įspūdžiui sustiprinti kino teatruose. Šiai garso sistemai išpildyti panaudotos net 2 metrų aukščio kolonėlės, įrengtos už ekrano bei sumontuotas specialus ekranas, kuris yra pralaidus garsui, tad kokybė prilygsta geriausiems kino teatrams šalyje.

Sporto bare esančios dvi laisvalaikio erdvės pritaikytos ne tik stebėti filmus, premjeras ir televiziją, bet ir žaisti kompiuterinius žaidimus su 5.1 erdviniu garsu. Šiose salėse kambario šviesų, garso bei vaizdo valdymas yra automatizuotas ir pritaikytas jaustis kuo komfortabiliau. Erdvės yra sukomplektuotos iš specialiai  kino salėms skirtų gaminių.

Centralizuotas vaizdo ir garso valdymas – patogus ir paprastas  

Visose pramogų erdvėse  įrengta 70  ekranų, o valdyti juos visus galima iš vieno įrenginio. Kompiuterinio tinklo pagalba iš planšetės ar telefono, galima parinkti rodomą ekranų vaizdą, jį keisti priklausomai nuo klientų poreikių ir norų. Ekranuose galima pateikti tokią informaciją, kuri yra tuo metu aktuali konkrečioje erdvėje.

Daugelio zonų garso sistema leidžia garsą transliuoti ir pritaikyti pagal atskiros zonos poreikius. Visa garso sistema taip pat yra valdoma ta pačia planšete ar mobiliuoju telefonu, kas leidžia įgyvendinti net ir sudėtingiausius klientų poreikius.

Išmani valdymo sistema yra suprogramuota taip, kad ryte sistema „prisikelia“ pati, o vakarais, prieš uždarymą – muzika prisitildo ir reikiamu metu įrenginiai išsijungia. Darbuotojams, net nereikia galvoti apie technologijas, jos pačios veikia autonomiškai.

BMK Vision“ įdiegta sistema leidžia stebėti lankytojų lankomumo tendencijas. Erdvinių sensorių sistema užtikrina duomenų patikimumą, o funkcionalumas atitinka galiojančias BDAR nuostatas. Ši sistema padeda suprasti lankomumo tendencijas ir geriau planuoti vidinius procesus ir gerinti lankytojų patirtį „Action!byApollo“ erdvėse.

„Apollo Group“ pasitiki „BMK“ ekspertais ir kartu bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Anksčiau „BMK“ komanda rūpinosi „O‘learys“ sporto baro įrengimu ir išpildė kliento įmantriausius norus, paversdami juos realybe.

Įsigijus „Lenovo ThinkSmart Core” suteikiama galimybė jį gražinti per 45 dienas

„ThinkSmart™ Core“ yra naujasis „Lenovo” modulinis bendradarbiavimo sprendimas, padedantis lengvai ir patogiai organizacijos darbuotojams vykdyti nuotolinius susitikimus: tiesiog ateini į susitikimų kambarį ir pradedi vaizdo pokalbį, nebūtinas net asmeninins kompiuteris.  „ThinkSmart™ Core“ įrenginys į vieną visumą sujungia vaizdo kamerą, garso sistemą, „Microsoft Teams Rooms” arba „Zoom Rooms” aplinkas.

Privalumai:

Sužinokite daugiau apie „ThinkSmart Core” -> ČIA  

Dabar grąžinti įrangą paprasta

Ką daryti, jei įsigijus įrenginį ir pradėję jį naudoti suprantate, kad sprendimas „neprilimpa” Jūsų organizacijoje?

„Lenovo” tiki, kad „ThinkSmart Core” tikrai pateisins lūkesčius, todėl leidžia per 45 dienas po pirkimo apsispręsti, – naudotis toliau, ar grąžinti gamintojui.

GRAŽINIMO SĄLYGOS:

  1. Per 21 dieną nuo pirkimo, užregistruoti „Lenovo Try&Buy” programoje dalyvaujantį produktą. (Tai būtina sąlyga!) Registruokite „ThinkSmart™ Core“ įrenginio pirkimą -> ČIA
  2. Turėsite 45 d. įrangos testavimui. O jeigu nuspręsite grąžinti – tereikės užpildyti grąžinimo formą.
  3. „Lenovo“ grąžins sumokėtą sumą ir suderins įrenginio paėmimą.

 „Lenovo Try&Buy” programos sąlygos -> ČIA

Yara

Gerai apgalvotas garso ir vaizdo technologijų pasirinkimas „Yara“ biure Vilniuje pasiteisino

„Partnerių paslaugomis esame labai patenkinti. Sprendimai buvo įdiegti profesionaliai, pasirūpinta įrangos priežiūra, suteiktos konsultacijos. BMK nuo mūsų pečių nuėmė didžiulę naštą, – partnerių įsitraukimas nuo paties pradinio etapo leido be iššūkių pradėti veiklą. Vėliau paaiškėjo, kad pasirinkdami BMK, tikrai neprašovėme. Todėl partnerystę tęsiame iki šiol“

Laimonas Vaira, „Yara Lietuva“ IT skyriaus vadovas

Viena didžiausių pasaulyje mineralinių trąšų gamintoja „Yara International“, dar 2019-aisiais savo naujame biure Vilniuje įdiegė novatoriškus vaizdo bei garso technologinius sprendimus, skirtus palengvinti veiklos procesus, užtikrinti sklandžią komunikaciją su kolegomis, klientais ir partneriais visame pasaulyje. Įranga ir po dviejų metų išlieka viena pažangiausių rinkoje, todėl puikiai patenkina pastaruoju metu įsigalėjusio hibridinio darbo poreikius. Sprendimus „Yara“ biurui įdiegusios „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK) atstovai teigia, – apgalvotos investicijos į įrangą visuomet pasiteisina.

Komandiruočių net nebereikėjo

2019-ųjų gruodžio pradžioje Vilniuje duris atvėręs Norvegijos kompanijos „Yara International“ verslo paslaugų centras buvo projektuojamas, atsižvelgiant į draugiškumo aplinkai, energetinio efektyvumo kriterijus. Bendrovė milžinišką dėmesį skiria ne tik tvarios veiklos principams, bet ir technologijoms, kurias integruoja į darbo procesus.

Vilniaus paslaugų centro atsakomybė, anot „Yara Lietuva“ IT skyriaus vadovo Laimono Vairos, – rūpintis aukščiausios kokybės produktų tiekimu bei kitais rinkai reikalingais sprendimais visame žemyne, užtikrinti sklandų komunikacijos procesą su klientais bei skirtingais kompanijos padaliniais visame pasaulyje. Čia ir gerinamas procesų efektyvumas – klientų aptarnavimas, eksporto ir transporto koordinavimas.

„Dėl to, įsikurdami Vilniuje, ypač daug dėmesio skyrėme vaizdo bei garso sprendimams biure. Norėjome turėti pažangiausią įrangą, kuri atitiktų aukščiausius kokybės standartus, palengvintų bendravimą su užsienio komandomis, leistų vykdyti mokymus. Pasiruošimas atidaryti Lietuvos padalinį vyko įtemptai, o mums reikėjo sklandaus, greito bei efektyvaus proceso. To be šių technologijų nebūtume pasiekę“, – pažymi L. Vaira.

Visgi netrukus pakilias įkurtuvių nuotaikas pakeitė nežinomybė dėl ateities. Pasaulį sukausčius pandemijai, reikėjo prisitaikyti prie naujos realybės. Dalį įmonių prislėgė sunkumai, darbo procesai persikėlė į nuotolį, verslas pradėjo karštligiškai ieškoti išeičių. Viena jų – greitai rasti įrangos dirbti virtualiai.

„Tačiau mes viską jau turėjome. Galėjome be trikdžių vykdyti darbo procesus, dirbti per nuotolį, sėkmingai tęsti veiklą. Virtualūs susitikimai bei mokymai vyko sklandžiai ir lengvai pakeitė komandiruotes. Dabar jų reikia tik išskirtiniais atvejais, o didžioji dalis darbų puikiai suderinama nuotoliu. Taigi, turėdami reikiamą įrangą, sumažinome kelionių poreikį ir taip dar labiau padidinome tvarumo įsipareigojimus.“, – teigia L. Vaira.

Įranga lenkia laiką

Kadangi įmonei reikėjo aukščiausio lygio sprendimų, jų planavimo bei projektavimo etapai pareikalavo nemažo įdirbio. Tai, pasak BMK vaizdo ir garso projektų grupės vadovo Viliaus Čeledino, ir buvo viena priežasčių, kodėl įranga vėliau taip pasiteisino. „Yara“ technologiniai partneriai kruopščiai rūpinosi sistemų diegimu, į darbus įsitraukė nuo pat biuro projektavimo pradžios. Garso ir vaizdo sprendimus derino su architektais.

„Šis biuras išsiskyrė tuo, kad jame planuotas tikrai didelis skaičius susitikimų kambarių, kuriuose turėtų vykti nuotoliniai susitikimai su užsienio kolegomis, partneriais ir klientais. Tad nemažą įdiegtų sprendimų dalį sudarė vaizdo konferencinė įranga. Pasirinkome „Logitech” gamintoją, tuo metu siūliusį bene moderniausias vaizdo ir garso sistemas. Jos pritaikomos įvairių dydžių susitikimų kambariams bei konferencijų salėms. „Yara“ biure įdiegti „Logitech Group“ ir „Logitech Meetup“ vaizdo konferencijų sprendimai. Jie leidžia lengvai, greitai bei patogiai organizuoti nuotolinius susitikimus. Šių sprendimų vaizdo kameros turi itin platų 120 laipsnių vaizdo kampą, automatinį priartinimą ir fokusavimą bei gali transliuoti net 4K raiškos vaizdą“, – sako V. Čeledinas.

Jo teigimu, „Yara“ biure taip pat įdiegta susitikimų kambarių rezervacinė sistema, patalpų foninio įgarsinimo įranga. Į bendrą biuro interjerą sklandžiai integruota 20 itin plonų ekranų su skaitmeninio turinio valdymo sprendimais, skirtais dalintis informacija su darbuotojais. Lietuvoje tuo metu tai buvo viena iš didžiausių įmonės vidiniame tinkle veikiančių skaitmeninio turinio valdymo sistemų, – pastebi Vilius Čeledinas.

„Šie sprendimai 2019-aisiais šalyje analogo neturėjo. Tik vėliau jie pradėti naudoti kaip diegimo standartas. Tačiau, svarbiausia, prasidėjus pandemijai, pastarųjų prireikė visiems, bet trūko vaizdo kamerų, garso įrangos ir tai jaučiama iki šiol. Tuo tarpu „Yara“ viskuo pasirūpino iš anksto“, – akcentuoja V. Čeledinas.

Todėl jis priduria – investicija, kuri tuomet ir buvo išties nemenka, vėliau atnešė didžiulę grąžą. Negano to, priduria V. Čeledinas, klientas įdiegė sprendimus galvodamas ir apie sėkmingą jų tolimesnį naudojimą. Dėl to rinkosi įrangą, kuri tada buvo ne tik viena pažangiausių rinkoje, bet ir tokia išliko šiandien. Su tuo sutinka ir L. Vaira.

„Šiuo metu transliuojamo vaizdo kokybė ir perduodamas duomenų kiekis apskritai yra ribojami. Todėl ši sritis negali labai stipriai tobulėti. Naudojant itin aukštos raiškos kameras, vaizdas paprasčiausiai ims strigti. Savo ruožtu mūsų turima įranga netgi lenkia panaudojimo galimybes. Taigi, naudojame technologijas, kurios bus aktualios, pažangios ir pasiteisinančios dar daugybę metų ateityje“, – įsitikinęs pašnekovas.

Plėtros poreikio net nėra

Paklaustas, kaip vertina partnerystę su BMK, L. Vaira pabrėžia – darbai buvo įvykdyti taip kokybiškai, kad dabartiniu etapu nėra poreikio plėtrai. Todėl, sako jis, šis bendradarbiavimas išties pasiteisino.

„Partnerių paslaugomis esame labai patenkinti. Sprendimai buvo įdiegti profesionaliai, pasirūpinta įrangos priežiūra, suteiktos konsultacijos. BMK nuo mūsų pečių nuėmė didžiulę naštą, – partnerių įsitraukimas nuo paties pradinio etapo leido be iššūkių pradėti veiklą. Vėliau paaiškėjo, kad pasirinkdami BMK, tikrai neprašovėme. Todėl partnerystę tęsiame iki šiol“, – kalba L. Vaira.

Savo ruožtu V. Čeledinas teigia – plėtros poreikio nebuvimas tik parodo, kad teisingi sprendimai priimti nuo pat pradžių.

„Tokios įrangos pasirinkimas lėmė apsidraudimą nuo papildomų išlaidų ateityje. Sprendimai veikia puikiai, yra kokybiškai eksploatuojami, todėl net nereikia jų keisti, taisyti. Visgi su pastaraisiais sunkumais susiduria nusprendžiantys investuoti mažiau, rinktis paprastesnes technologijas arba delsti, tačiau, kaip rodo šis atvejis, tai tikrai nepasiteisina“, – reziumuoja BMK atstovas.

Spalio 14 d. virtualus renginys apie „Lenovo ThinkSmart“ sprendimus

Kviečiame besidominčius vaizdo ir garso sprendimais susitikimų kambariams į internetinį seminarą: Pažangus hibridinis darbas su „Lenovo ThinkSmart“

KADA? Spalio 14 d. 14:00 val.

KODĖL? Hibridinis darbas – jau kasdienybė. Šiame kontekte vaizdo konferencijų ir bendradarbiavimo sprendimai atlieka lemiamą vaidmenį padedant darbuotojams išlikti produktyviems, įsitraukusiems ir palaikyti ryšį, kad ir kur jie būtų. Matydami šią tendenciją, „Lenovo“ kuria sprendimus, padedančius darbuotojams bendrauti ir bendradarbiauti hibridinio darbo sąlygomis. Sužinokite daugiau seminaro metu 😉

Daugiau informacijos ir registracija čia

Lenovo

Christie Digital

Cookie Settings